top of page

Nuo spalio 1 dienos viešuoju transportu keliaujame su elektroniniu bilietu

Tauragės regiono gyventojai ir svečiai jau nuo spalio 1 dienos viešuoju transportu keliauja su elektroniniu bilietu. Šis patogus ir inovatyvus būdas leidžia keliauti vietinio (miesto ir priemiesčio) susisiekimo maršrutais Tauragės r., Jurbarko r., Šilalės r. ir Pagėgių savivaldybėse neribotai.


Rekomenduoja iš anksto pasirūpinti ir įsigyti el. bilietą. Tai galite padaryti Tauragės, Jurbarko, Šilalės autobusų stotyse, viešųjų bibliotekų filialuose ir Pagėgių savivaldybės seniūnijose. Jei norite rinktis aplinkai draugiškesnį būdą, galite naudotis mobiliąja aplikacija „Skenuok ir važiuok“ ir ten savarankiškai įsigyti el. bilietą arba susieti jau turimą kortelę su programėle.


Pradėdami kelionę viešuoju transportu pirmiausia turėsite pažymėti el. bilietą – tai galėsite padaryti dvejais būdais: su programėle „Skenuok ir važiuok“ nuskenavę QR kodą, esantį autobuso išorėje bei viduje arba pridėjus kortelę prie komposterio ir išgirdus patvirtinantį signalą. Nespėjusiems įsigyti terminuoto bilieto įlipus į autobusą bus galima įsigyti vienkartinį bilietą iš vairuotojo, jis galios iki kelionės pabaigos.


Kol naujovės dar tik įsibėgėja, įlipę per autobuso priekines duris ir neradę komposterio, el. bilieto kortelę turėsite parodyti autobuso vairuotojui. Kai techninė įranga jau bus įdiegta į viešąjį transportą, kortelę reikės žymėti priglaudžiant prie komposterio.


Visiems el. bilietams jau pritaikyta 80% lengvata, nepriklausomai nuo socialinės grupės. Išimtis taikoma Tauragės regiono mokiniams, kurie mokosi pagal bendrojo ugdymo programas, jie viešuoju transportu keliaus nemokamai (taikoma 100 % lengvata). Jurbarko r., Šilalės r., Pagėgių mokiniams bus išduotos el. bilieto kortelės, kurias galės atsiimti ugdymo įstaigose. Tauragės mokiniai viešuoju transportu keliaus su el. mokinio pažymėjimu, į kurį bus integruotas el. bilietas. Remiantis tarybų priimtais sprendimais vaikai iki 7 metų viešuoju transportu vežami nemokamai.


Įsigijus terminuotą metinį bilietą jau dabar, jis galios iki 2024 metų gruodžio 31 dienos. Informuojame, kad pereinamuoju laikotarpiu nuo 2023 m. spalio 1 iki 15 d. galimi sistemos sutrikimai, iš anksto atsiprašome ir tikimės Jūsų supratingumo.
Comments


bottom of page